My Kobiety…matki, żony, kochanki, szczęśliwe rozwódki/

My Kobiety.

Z moich skromnych obserwacji, widzę po siebie, oraz innych kobietach. znanych mi oraz nieznanych.

Świat się zmienił, ciągle się zmienia czy tego chcemy czy nie? czy na lepsze?! czy na gorsze?

Jest inaczej niż 20 40 60 lat temu. Dla kobiet myślę że bardzo dobrze, bo wychodzą z domu! odchodzą od garów, od gotowania, sprzątania, dają szansę mężczyznom na zacieśnienie relacji ze swoimi dziećmi. Zaczynamy myśleć o sobie, o swoich przyjemnościach oraz o wygodnym życiu dla siebie a nie tylko swojego Pana, często męża. Liczymy się ze sobą.

women, friends, together

Kobieta jest jak otwarta książka. Wprawdzie o fizyce kwantowej i po chińsku, ale otwarta. 

Natasza Socha

Kobiety które czegoś doświadczyły, niekoniecznie zdrady, molestowania, znęcania psychicznego lub fizycznego, nie zawsze jest tak dramatycznie, czasem po prostu dwie osoby nie umieją się ze sobą porozumieć  i wolą się rozstać w spokoju. Choć różnie bywa .Nie zawsze jest wina faceta? Kobiety też potrafią być okrutne, ale to są raczej wyjątki  Trudne sytuacje otwierają kobiecie oczy, kiedy podejmuje decyzje o rozstaniu widzi sama  że ma siebie! najlepszą przyjaciółkę,  nawet jeśli tego jeszcze nie widzi? To warto spróbować zaprzyjaźnić się ze sobą. że sama też jest w stanie sobie poradzić ze wszystkim, nie lądując pod mostem, zawsze jest jakieś wyjście, znajdują się ludzie którzy pomogą, instytucje. Jest łatwo lub trudno, ale życie się nie kończy. Nie umieramy po rozstaniu z partnerem. Życie toczy się dalej.

Panie takie są, otwarte na inne kobiety, rozumieją się praktycznie bez słów, wiedzą że bywa różnie w życiu i mają dla siebie zrozumienie.

Mężczyźni tego nie rozumieją, nie pojmują jak  można się przed kimś otworzyć wcale go nie znając,(solidarność jajników) Oni nawet jak się przyjaźnią kilka lat, w męskim gronie, nigdy nie poruszają tematów które ich trapią, martwią, bo to jest dla nich oznaką słabości. Mówienie o uczuciach emocjach jest im obce, Nie jest moim celem tego zmieniać świata mężczyzn, Każdy żyje po swojemu.

Nie wrzucam wszystkich do jednego wora, (zdarzają się wyjątki, bardzo rzadko!) Nie o mężczyznach chcę pisać.  Kobiety prawie z automatu są nauczone zmian, rozumieją to, mają we krwi, często lubią zmiany, z reguły nie lubią stagnacji, Takie rzeczy jak zakupy nowych rzeczy, ciuchy, buty torebki ,przemeblowanie domu, pokoju ,inne miejsca na wakacje co roku, jest rzeczą oczywistą. Dla mężczyzn nie!

Oni mawiają. Lepsze jest wrogiem dobrego i żyją w swoich słoikach. 

Bardzo uogólniam, aby pokazać tą różnice. To przeważnie kobieta przyjmuje męża nazwisko, czyli zmienia swoje, aby mężczyzna wiedział że jest jego, Prawie jak akt własności. 

Kobieta przeważnie zmienia miejsce zamieszkania idzie do męża. Jeżeli takie ma, to zależy od sytuacji, od osoby, od mężczyzny.

Kiedyś tak było i cały czas jeszcze nad tym bazujemy. To czego rodzice dziadkowie przekazali .nam kobietom, mężczyzna to król! Pan domu który powinien decydować o nas, o naszym życiu, bo pracuje, często zarabia więcej i to jemu się należy spokój w domu obiad i sex. Kobiety leża w domu i pachną a pracą, dziećmi domem gotowaniem zajmują się wróżki, albo jeszcze lepiej to przeważnie nasze hobby. Ważne aby Pan był zadowolony.

Wpajane małym dziewczynkom bajki typu, książę przyjedzie na białym koniu i będziesz mieć królewskie życie (chyba kurewskie)

Takie bajki  krzywią dzieciom wyobrażenie o dorosłym życiu.bo życie  bywa inne książę to często jakiś niedołęga, albo psychol często w ogóle się nie pojawia a  koń dawno temu zdechł, A my… 

kobiety niewolnice, nie księżniczki mamy się cieszyć że mamy mężczyznę w domu!

Po co nam mężczyzna który nas nie wspiera nie pomaga tylko wymaga, często krytykuje i dołuje. Po co?

Jeśli nie ma porozumienia rozmowy czegoś czego oczekujemy to nie warto tracić siebie!

Taka kobieta będąc samą dopiero to rozumie.

Czasy się zmieniły. Kobiety te mądrzejsze zostawiają swoje panieńskie nazwiska dodając męża, aby w razie rozwodu, po prostu odrzucić jego i po sprawie! Kobiety potrafią się wspierać, kiedyś było powiedzenie, kobieta kobiecie wilkiem. Teraz wiemy że takie myślenie nas niszczy, Nie jest to warte.

Jak powiedziała pięknie Magda Mołek Kobiety dmuchajmy sobie w skrzydła, aby było nam łatwiej.

Kobiety Kochane młode! często młodsze ode mnie, nie bądźcie naiwne ,nie wierzcie pierwszemu napotkanemu mężczyźnie który mówi Wam ładne ciepłe słowa. Im przeważnie chodzi o sex (życie) Dajcie sobie chwile parę spotkań, czy po miesiącu dalej będzie mówił takie ładne słowa? Pytajcie swojego serca co czujecie, jak się czujecie w jego towarzystwie?

ŻADEN MĘŻCZYZNA NIE JEST POTRZEBNY ŻADNEJ KOBIECIE ABY BYŁA SZCZĘŚLIWA.

Sama masz w sobie wszystko aby być spełnioną! jeśli nie wiesz tego… skontaktuj się ze mną. 🙂 To jest proces i nie trwa 2 dni. To jest proces który trwa, u mnie już parę lat, jestem niepełnosprawna to odstrasza mężczyzn. a ja takich nie potrzebuje, którzy patrzą na moje ciało, nie idealne.

1, Ważne abyś  się polubiła.

2. Ważne aby mądrze dobierać sobie  ludzi obok siebie. Słuchaj siebie, czego chcesz czego pragniesz.

3. Żyj w zgodzie ze sobą i otaczającymi Cię ludźmi.

Joanna Przetakiewicz założycielka fundacji Ery Nowych Kobiet zapoczątkowała właśnie nową Ere kobiet które się wspierają, pomagają sobie, dmuchają w skrzydła.

Kobiety w swoim życzliwym gronie  otwierają się, mówią o swoich problemach, wyrzucają z siebie coś co je boli, ból żal, złość. I to przynosi terapeutyczny skutek.

W starej erze wszystkie brudy trzymało się w 4 ścianach.

Dziewczyny te duże i te mniejsze, uważajcie na siebie miejcie dla siebie szacunek do swojego ciała, serca oraz umysłu.

Nasza książka “Nie bałam się o tym rozmawiać: Joanny Przetakiewicz właśnie złamała to tabu. Kobiety,my bohaterki zaczęłyśmy mówić głośno że jest nam źle ,że nie podoba nam się życie często z oprawcami, psycholami w jednym domu.

Nowa era już jest!!!!

Każda kobieta to fortepian – tylko trzeba umieć grać.

Gabriela Zapolska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *