ZmiaNy.

Zmiany w naszym życiu zawsze były i będą, a czy to akceptujemy czy nie, to indywidualna sprawa każdego z nas.

Czasy się ciągle zmieniają, mamy Internet, technologie taką że maszyny wykonują więcej pracy za ludzi, są precyzyjnie i nieomylne.

 Nie ludzkie- człowiek już niepotrzebny?

Zaraz na myśl przychodzą mi filmy sci-fiction, których nie lubię. Mężczyźni z reguły lubią fantastykę! potem im się myli z życiem codziennym! 🙂

Mój tato który jest z początku lat 60 opowiadał mi jak w młodości czytał książki fantasy, o Internecie o telefonach o lotach w kosmos, sztucznej inteligencji, itd. Kiedyś…coś niemożliwego!

Wyobrażenie się urzeczywistniło.

To się dzieje…

think, switch, rethinking
change, time, sad

Widziałam w Galileo jak japończyk zrobił sobie idealną kobietę.:) co prawda wozi ją na wózku na spacery, ale ma swojego ideała, ile normalnych kobiet jeździ na wózkach? czy są idealne? wiem że nie! zawsze jest jakaś przyczyna choroba lub uraz kręgosłupa, Ale nikogo to nie dziwi. Kobieta na wózku- Ludzie się trochę pogapią, czasem pożałują, docenią swoje nogi.

Codziennie zmieniamy datę, inny dzień, inna pogoda, co sekundę jest inaczej. Czas się nie cofa! Tak jak było chwile temu już nigdy nie będzie.

Z moich skromnych, realnych obserwacji to mężczyźni bardziej są zamknięci na zmiany, boją się! prawdopodobnie da się to wytłumaczyć psychologicznie i chemicznie (przypuszczam że mają inaczej zbudowane mózgi, gospodarkę hormonalną, dominujący testosteron itd). Ale nie o to mi chodzi, chcę napisać jak ja to widzę. Panowie wolą żeby zostało tak jak jest, praca, związki, dzieci itd…tak jak im wygodnie. Byle nie myśleć o sobie! 

Dlatego decyzje o rozwodzie często podejmują kobiety, kiedy nawet zdradzają, są tego nieświadomie świadomie że to prowadzi do rozstania.

Mężczyzna kiedy zdradza kobietę, cieszy się że jest mu tak dobrze o konsekwencjach nie myśli.

Oni  przecież są z Marsa!.

Nie chce ich na Wenus.

Ważna jest chęć komunikacji. A mężczyznom tego brak.

 Kiedy dwoje ludzi się kocha, są ze sobą szczęśliwi, składają przysięgę, przed Bogiem, księdzem lub urzędnikiem oraz rodziną na dobre i na złe do końca życia,

a zmiany? 

Kiedy przestaje być słodko i cudownie, Kiedy jedna osoba się zmienia,  a druga stoi w miejscu ,kiedy jeden choruje, drugi musi przy nim być? Kiedy sympatia, miłość  dobre chęci znikają?  pojawia się przemoc fizyczna lub psychiczna, często pojawia się alkohol. Niezrozumienie kłótnie, ciche dni Mijanie się w jednym domu, przy małych świadkach niezawinionych, (dzieci) Jaki przykład dajemy im na stworzenie zdrowych kochających związków w przyszłości? 

Żaden!!!

Wina nigdy nie leży po jednej stronie. Wielu mężczyzn poznałam których kobiety wykorzystały finansowo, tylko to umieli dać. A kobiety lubią łatwe pieniądze, mąż to dobry bank jeśli ma i daje:) Kobieta umie zrobić wiele rzeczy aby dostać to co chce.

Mężczyzna który daje tylko pieniądze a nie daje kobiecie swojej obecności, rozmowy zrozumienia, sexu, czułości, nie jest wart związku. Kosztuje go to sporo pieniędzy! Więc niech się nie dziwi że pojawił się ktoś kto dał jej obecność i zrozumienie. 

Kościół ,wiara, religia nam wmawia straszy, ogranicza, że z jedną osobą masz być szczęśliwy do końca życia. Będąc młodym człowiekiem wybierasz sobie drugą osobę nie zawsze świadomie, przez zakochanie, (jeśli się zakochasz)  więc w młodym wieku decydujesz o swoim życiu jak będzie wyglądało i z kim. za 20.40,60 lat masz być z człowiekiem którego wybrałaś.

Mówi się że człowiek zmienia się co 7 lat. Przechodzi różne etapy życia:

0-7. Faza ogólnej świadomości świata. Jesteśmy pod skrzydłami rodziców.

7-14. Faza wąskiej świadomości świata. Odkrywamy siebie, poznajemy uczucia i emocje wobec innych, Odkrywamy się jako jednostka w społeczeństwie,

14-21 Faza wzrostu zrozumienia własnej wyjątkowości. Okres buntu, nie chcemy się dopasować do świata. Żądamy zmian, wymagamy ich, często niszczymy wiele rzeczy po drodze.

21-28. Docenianie wartości społecznych i świadomość popełnionych młodzieńczych błędów.

28-35. Bardzo ważny okres w życiu człowieka kiedy budujemy rodzinę i wzmacniamy relacje z najbliższymi osobami w życiu.

35-42. To czas kiedy wyciągamy lekcje z naszych doświadczeń życiowych, związki, praca, dzieci. czasem zaczynamy od nowa ,znając już swoje pragnienia i wyobrażenie o swoim lepszym życiu.

42-49. To okres poczucia życia w rodzinie i społeczeństwie. Jesteśmy osadzeni w różnych grupach które nas definiują, rodzina praca, sąsiedztwo. Zastanawiamy się nad sensem naszego życia,

49-56. Duchowa rewolucja.

Człowiek się zmienia ma różne okresy w życiu, tyczy się to również ludzi obok nas, przychodzą odchodzą, cały czas jest rotacja.

Wspomagałam się źródłem z Internetu mediamag.am.

Na wieku 56 się kończy, możliwe że ZUS miał coś wspólnego z tym tekstem.

Albo kto przeżyje 56 lat jest szczęśliwy,??? niech tak pozostanie.

Ludzie którzy nie dopuszczają do siebie zmian, jest im gorzej, walczą z rzeczywistością. Stoją w Miejscu. Nauka medycyna, technika cały czas się rozwija.

A związki małżeńskie mają być na całe życie!!! usłyszałam od kogoś że małżeństwo powinno mieć datę ważności, Można by sprawdzać weryfikować co 4,8,10 lat jak prawo jazdy,  czy chcesz być dalej w związku?

Może mniej by było rozwodów?

 A tak ludzie rozstają się w złości i w nienawiści toczą ze sobą wojnę, o dzieci, majątek, obrażają się, wydają pieniądze na adwokatów.  Po co tak?

Nie pamiętają tych lat razem.

Kiedyś ktoś mi często powtarzał “LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO”

To takie typowe dla mężczyzn, i starszych ludzi, którym brak tej otwartości na zmiany.

Zawsze lepsze jest lepsze, a dobre jest tylko dobre

W życiu tak jest że wszystko zmienia swoje właściwości, przeistacza się starzeje, Kupujemy ciuchy sprzęt agd  który służy nam określony czas,5 lat, 10 ,20. auto też zmieniamy po jakimś czasie, bo się psuje, bo stary, bo się rozpada.

Człowiek nie lubiący zmian myśli tradycyjnie. 

Umysł tradycjonalisty jest sparaliżowany. Rozumuje on następująco, Tak jest od stu lat i musi tak zostać,

Po co ryzykować zmianę?

przeciętni ludzie zawsze hamują zmiany.

Było wiele głosów protestu przeciwko samochodom opierało się na twierdzeniu że natura wyposażyła nas ludzi, w nogi, więc możemy chodzić. Ale potem były konie do poruszania się. A  to już zmiana. Konie tak, samochody NIE!!!

Samoloty wydawały się wielu ludziom rozwiązaniem radykalnym,

człowiek nie ma prawa naruszać strefy “zarezerwowanej” dla ptaków, wielu też utrzymuje że człowiek nie ma żadnego interesu w eksploracji kosmosu

Jeden z najwybitniejszych ekspertów od rakiet von Braun powiedział. 

MIEJSCE CZŁOWIEKA JEST TAM, DOKĄD CHCE PÓJŚĆ.

Nie istnieje jeden najlepszy sposób robienia czegokolwiek, od projektowania mieszkania do wychowywania dzieci, koszenia trawnika przygotowania kiełbasy na grillu, gotowania zupy pomidorowej.

Istnieje tak wiele najlepszych sposobów jak wiele jest kreatywnych umysłów. 

Nic nie rośnie na lodzie. Kiedy pozwolimy tradycji zamrozić nasze umysły, nic nie wykiełkuje.

Różnorakie pomysły polityków ministrów, osób które posiadają jakąś władzę nad nami. Może to być rodzic, lub mąż,  propozycje zmian mogą być rożne, rozsądne lub mnie, głupie, lub szalone. Jeśli ludzie je odbierają śmiechem, bez głębszego zastanowienia (a zapewne śmiać się będę większość. prawdopodobnie cierpią na paraliż tradycjonalisty. Prawdopodobnie zmiana będzie wprowadzana powoli, lub gwałtem, strachem (pandemia).Tradycyjne myślenie jest osobistym wrogiem numer jeden każdego 

Tradycyjne myślenie zamraża Twój umysł, blokuje twój rozwój i stoi na przeszkodzie mocy rozwoju twojej kreatywności. To trzy sposoby na walkę z tradycyjnym  myśleniem.

  1. Bądź otwarty na nowe pomysły, broń się przed wmówieniem sobie:

To nie działa, To głupie, Tego nie da się zrobić, To beznadziejne.

  1. Eksperymentuj, próbuj różnych rzeczy, przełamuj rutynę ,chodź w nowe miejsca, poznawaj nowych ludzi ,chodź nowymi drogami. Rozwijaj swoją wiedzę w temacie który cię interesuje, to poszerzy Twoje horyzonty i przygotuje do bardziej odpowiedzialnych zadań.
  2. Bądź człowiekiem postępu, nie zastoju Nie powtarzaj tego co cały czas robiłeś, robiłaś, nie patrz wstecz Patrz w przyszłość jak możesz coś zrobić inaczej, spróbować aby było dobrze. To że ty wstawałeś o 5;30 by doić krowy za młodu,  nie znaczy że Twoje dzieci muszą robić tak samo.

Krowy nie zmieniają zdania. Nie bądźmy jak Krowy…

pomoc źródło: Internet mediamag.am

książka: Magia myślenia na wielką skalę. David Schwartz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *