Kobiecy Wkurw…

” Im jestem starszy, tym coraz częściej zaczynam rozumieć, że kobietom wcale nie przewraca się w dupach. Kobieta w rzeczywistości budzi się pewnego dnia, wącha aromat świeżo zaparzonej kawy i jest wściekła…

Wściekła, że przez te wszystkie lata skręcała się jak precle, próbując dostosować się do tego, czym chciałeś, aby dla Ciebie była.

Wściekła, że zawsze stawiała Ciebie na pierwszym miejscu, kosztem siebie samej.

Wściekła, że musiała latać ze szmatą i stać w garach, bo chciały stworzyć Ci dom, o który nie potrafiłeś zadbać, którego nie potrafiłeś docenić.

Wściekła, że dostawała kolejne powody do zmartwień, zamiast być po prostu przez Ciebie wysłuchana.

 

walking, man, male

Jesteśmy tak bardzo spragnieni uczuć, że dajemy się ranić, naiwnie oczekując zmian…

Wściekła, że byłeś „zbyt zajęty”, choć na wszystko inne jakoś znajdowałeś czas.

Wściekła, że pozwalała doprowadzać się do płaczu, podczas gdy Ty świetnie

się bawiłeś.

Wściekła, że musiała być zazdrosne o inne kobiety, bo nie potrafiłeś spojrzeć na nią tak, aby to inne były zazdrosne.

Wściekła, że jej uczucia, emocje i pragnienia, były przez te wszystkie lata ignorowane i tłumaczone jej zmianami hormonalnymi, tylko po to by ją zbyć i nie stawiać czoła problemom, którymi tylko one zdawała się przejmować…

bo była odpowiedzialna i Cię kochała.

I wiesz? To nie jest menopauza, ani żadne PMS. To nie jest to całe Twoje „nie przesadzaj”,  „nie narzekaj, bo masz co do garnka włożyć”, „droga wolna”.

To przebudzenie.

Im jestem starszy, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że to nie kobiety wariują. W rzeczywistości są dużo bardziej rozsądne, niż niejeden mężczyzna, który podważył ich kompetencję – do bycia żoną, matką, przyjaciółką, a przede wszystkim kobietą, która zawsze starała się mieć głowę na karku i serce dłoni – dla Ciebie, który nie potrafił tego docenić.

Wiem, że czas zmienia ludzi. Przywykamy do siebie. Pojawiają się problemy, przyzwyczajenie, zobojętnienie. Jasne, jednak niektórzy jakoś potrafią…

kochać się mocno i trwale.

Nie myśl, że raz zdobyta będzie już na zawsze Twoja. Jeśli nie jesteś pewny czy ją chcesz, to wiedz, że ktoś inny jest już tego pewien. Dla tego kogoś nie jest opcją, a priorytetem.

-ToOn”

To jest tekst skopiowany gdzieś z fb. Jest świetny, bardzo mówiący prawdę o kobietach i mężczyznach. Pozwoliłam sobie to udostępnić, bo sama bym tego lepiej nie napisała!a chcę otworzyć mężczyznom oczy, nie bądźcie tacy zamknięci na siebie, na te wasze penisy! 🙂

My kobiety jesteśmy tak stworzone, chcemy naszemu mężczyźnie umilać, ułatwiać życie,z dziećmi z obowiązkami domowymi itd jak by był niedołężny, niepełnosprawny!,,być dla niego kobietą, żoną przyjaciółką kochanką, wszystko na raz, i tracimy w siebie! staramy się aby to jemu było dobrze, wierząc że sam kiedyś to doceni to jakie my jesteśmy wspaniałe!.

To kiedyś nigdy nie następuje i wtedy jest ten wkurw, kobieta ma dość, przez lata zaniedbywana przez siebie samą i tego jej wspaniałego mężczyznę, chce pomyśleć o sobie, o siebie zadbać, oczywiście wspaniały mężczyzna tego nie rozumie,nie wie o co nam chodzi i często ma pretensje, krytykuje zadaje ból słowami.. Mężczyźni nienawidzą zmian!!!. Jak coś ma być to ma być! A zostaje bez  opieki i pomocy, bo kobieta ma jakieś fanaberie! 

Jeżeli sama nie zadba o siebie nie zrobi to nikt tego nie zrobi. Odchodzi lub odsuwa się, od mężczyzny nawet złączonych papierem, przysięgą whatever,znajduje kogoś kto o nią zadba, zrozumie, wesprze, pomoże.

Kobiety kochane nie zapominajcie o sobie!.

A mężczyźni otwórzcie oczy i spójrzcie troszkę szerzej na świat.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *